ریل آسانسور چیست و چه کاربردی دارد؟

ریل آسانسور چیست و چه کاربردی دارد؟

امروز میخواهیم در رابطه با یکی از قسمت های مهم آسانسور که در ایجاد امنیت و عملکرد این دستگاه اهمیت وافری دارد، صحبت کنیم. ریل آسانسور به قطعه فلزی گفته می شود که از جنس فولاد بوده و مانع از منحرف شدن کابین آسانسور و کادر وزنه می گردد. با توجه به اینکه ریل ها در عملکرد بهتر و موثر آسانسور اهمیت زیادی دارند، هرگونه اختلال و مشکل در آن ها می تواند کل عملکرد و کارایی دستگاه را مختل کند. به همین دلیل است که این ریل ها را از فولاد تعبیه می نمایند تا جنسی مستحکم و مقاوم داشته باشد.

در نظر داشته باشید، این قطعات در زمان های خاصی حتماً باید روغن کاری شوند، در غیر این صورت صداهای ناهنجاری از خود نشان خواهند داد. بهترین ریل آسانسور به قطعه ای اشاره دارد که بسیار محکم و قابل اطمینان باشد. تولید کنندگان در دو طرف این دستگاه روغن دان هایی قرار داده اند که در صورت نیاز، خود به صورت اتومات به روغن کاری بپردازد. ریل آسانسور وظایف گوناگون دیگری نیز بر عهده دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. بنابراین برای درک بهتر این محصولات با پارس ایمن بالابر همراه باشید.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

با وظایف ریل آسانسور آشنا شوید

یکی از مهم ترین وظایفی که می توانیم برای ریل آسانسور بر شماریم، هدایت کابین است. کاربرد ریل آسانسور در زمان ترمز اضطراری کابین بیشتر قابل رؤیت هستند که کابین را تحت کنترل خود در آورده و تمامی وزن و متعلقات این دستگاه را متحمل می گردد. این قطعه ارتعاشات افقی را به کمترین حد خود رسانده و در مقابل نیروهای خارج از مرکز که موجب نوسانات کابین می شوند، کاملا مقاوم و مستحکم است. علاوه بر تمام این ها در زمان پاراشوت نیز موجب متوقف کردن آسانسور می گردد.

مطالعه کنید :  بالابر برقی

ابعاد کاربرد ریل آسانسور بر اساس انواع گوناگون آن که در برندهای مختلفی توزیع می گردند، تعبیه می شوند. ریل های آسانسور ایرانی یکی از بهترین این محصولات است که کاملاً مطابق با استاندارد و مقاومت عالی به تولید رسیده است. طول ریل آسانسور 5 متر بوده و در مواقعی نیز از ریل هایی با طول 3 متر نیز استفاده می کنند.

 

اهمیت نصب ریل آسانسور

انواع ریل آسانسور

در نظر داشته باشید که نصب ناصحیح این دستگاه می تواند عملکرد آسانسور را به طور کلی بر هم زند. همانطور که اشاره کردیم استفاده نمودن از ریل ها موجب کنترل تمامی نوسانات کابین می شوند. از این رو نصب غیر اصولی آن منجر به بروز تغییرات در مقاومت اصطکاکی ریل آسانسور شده و حتماً باید به دست متخصصین انجام پذیرد.

 

نقد و بررسی تخصصی ریل آسانسور ایرانی

ریل های آسانسور ایرانی با توجه به اینکه از گواهینامه و استانداردهای داخلی و بین‌المللی برخوردار می باشد، کیفیت و مزایای بسیار مطلوبی را به خود اختصاص داده است. تکنولوژی ساخت این نوع از ریل های آسانسور بیشتر به صورت کشش سرد بوده که از ویژگی هایی همچون عمر مفید بالاتر، یکنواختی تیغه و کاهش برجستگی روی ریل، آسیب کمتر پس از پاراشوت و …. برخوردار است. برای خرید ریل های آسانسور ایرانی و بالابر ساختمانی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

قیمت انواع ریل آسانسور

قیمت ریل آسانسورقیمت ریل آسانسور مطابق با نوع استاندارد ها و درصد کیفیت آن ها تعیین می گردد. ریل آسانسور هیدرولیک یا توجه به نوع عملکرد و کارایی که دارد، قیمت های گوناگونی را به خود اختصاص داده است که بر اساس میزان مرغوبیت، کیفیت آلیاژ مورد استفاده، مقاومت قطعه و نوع برند آسانسور هیدرولیک بالا و پایین می شوند. قیمت ریل آسانسور ایرانی در طرح های مختلف و کیفیت های گوناگون را می توانید از مرکز فروش این محصولات، مجموعه پارس ایمن بالابر جویا شوید. از ریل های آسانسور می توان به T5 ، T9 ، T16 و T125 اشاره کرد که هر کدام بر اساس نوع ظرفیت، ارتفاع و سرعت، قیمت های مخصوصی دارند.

مطالعه کنید :  بررسی دستورالعمل ایمنی آسانسور

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

کلام آخر

مرکز فروش ریل آسانسور در تهران با ارائه خدمات بهترین و باکیفیت ترین این دستگاه ها پرداخته و همواره آماده فروش ریل آسانسور در بهترین کیفیت و قیمت به سرتاسر تهران می باشد. با توجه به این مطالعات می توان دریافت که ریل های آسانسور برای نصب آسانسور و امنیت افراد اهمیت زیادی داشته و مهم است که در انتخاب و خرید آن نهایت دقت را داشته باشیم. هر گونه سوال و نظری که دارید را می توانید با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.