فروش-بالابر

بالابر چیست ؟

بالابر به دستگاهی گفته می شود که به جهت حمل نفر یا بار، یا برای کار در ارتفاع جهت انتقال بار و نفرات استفاده می شود. بالابرها از مکانیزم‌های مختلفی برای بالا بردن استفاده می کنند و تفاوت‌های اساسی با لیفتراک ها و جرثقیل‌ها دارند. مکانیزم‌های مختلفی مانند آکاردئونی یا قیچی ، هیدرولیکی، وینچی، پانتوگراف، تلسکوپ و… وجود دارند که هر کدام با توجه به نیاز، نوع کاربرد و نیاز مشتری طراحی و ساخته می‌گردند.

در هر  از بالابرها عوامل تعیین کننده‌ مختلفی مانند محیط کاری، ظرفیت، نوع کاربرد، ایمنی و قیمت تمام شده بالابر، نوع مکانیزم بالابرها را مشخص می‌کنند.

 

 

انواع بالابر به صورت کلی

 

بالابرهای سیار

جهت کارهای ساخت و ساز، کار در ارتفاع ، رنگ آمیزی ، نصب تجهیزات و اینجور موارد کاربرد دارد، این نوع خود به 2 دسته بالابرهای سیار عمودی و بالابرهای سیار عمودی-افقی تقسیم می شوند که هر کدام با توجه به نیاز مشتریان کاربرد های مختلفی دارند.

 

بالابرهای ثابت

از این نوع بالابرها معمولا در خطوط تولید و انبارها استفاده می شود، از این نوع بالابرها جهت جابه جایی و حمل بارهای سنگین، بارگیری و تخلیه استفاده می شود. این نوع بالابرها با مکانیزمه ای مختلفی مانند هیدرولیکی، زنجیری، کابلی و یا به صورت ترکیبی استفاده می شوند.

 

بالابرهای ثابت در انواع زیر وجود دارد:

بالابرهای ثابت هیدرولیکی با جک مستقیم

در این مدل جک در زیر پلاتفرم قراردارد. جک هیدرولیک مستقیماً به میز بار متصل شده و آن را به سمت بالا هدایت می‌کند.

بالابرهای ثابت آکاردئونی

در این نوع مکانیزم بالابرها، قیچی توسط جک هیدرولیک باز شده و ارتفاع مورد نیاز را تأمین می‌نماید.

بالابرهای ثابت زنجیری و کابلی هیدرولیکی

در این مکنیزم نیمی از مسیر چرخ زنجیر و یا قرقره کابل توسط جک هیدرولیک حرکت کرده و نیرو توسط زنجیر یا کابل به میز کار انتقال پیدا می‌کند و کل مسیر را طی می‌نماید.

فروش، نصب و تعمیرات انواع بالابر 

با قیمت های رقابتی

همین حالا برای مشاوره و سفارش تماس بگیرید

بالابر خانگی (2)
کابین آسانسور (24)
آسانسور خانگی (2)

انواع بالابر بر اساس نوع مکانیزم بالابری

بالابرهای هیدرولیکی

به مکانیزمی که نیروی بالابر توسط هیدرولیک و مدار هیدرولیک تأمین می‌شود، بالابر هیدرولیکی می گویند. بالابرهای هیدرولیکی با توجه به امنیت و اطمینان بیشتر به نسبت بالابرهای کششی فروش بیشتر برای مصارف خانگی و جا به جایی نفر دارد.

مطالعه کنید  چرا آسانسور گیر می‌کند؟

انواع بالابر هیدرولیکی از نظر مکانیزم:

بالابرهای آکاردئونی

✔ بالابرهای هیدرولیک جک مستقیم

✔ بوم لیفت‌های مفصلی و تلسکوپی

✔ تلسکوپی-زنجیری هیدرولیکی

بالابرهای زنجیری

در این نوع بالابرها از مکانیزم زنجیر و وینچ طراحی شده استفاده می شود و حرکت می کند.  در صورت استفاده از ترمزهای ضد سقوط و زنجیرهای دوبل می تواند از ایمنی بسیار بالاتری برخوردار باشد.

بالابرهای کابلی

در این مدل نیز، مکانیزم بالابری بالابر توسط کابل و وینچ طراحی شده است و به حرکت در می‌آید، استفاده از کابل های دوبل شده و ترمز های ضد سقوط نیز می توانند کاربر داشته باشند در این نوع بالابرها نیز استفاده از کابل‌های دوبل و ترمزهای ضد سقوط می‌تواند کاربرد داشته باشد.

بالابر نفری

بالابر نفری نوعی بالابر است که به افراد قابلیت کار در ارتفاعات و دسترسی به تجهیزات در آن ارتفاعات را می دهد. انواع مختلفی از بالابرهای نفربر وجود داد که از این انواع می توان به بالابرهای آکاردئونی، بالابرهای هیدرولیکی، بالابرهای مفصلی، بالابرهای ستونی، بالابرهای تلسکوپی، بالابرهای عمود بر و بالابرهای عنکبوتی اشاره کرد.همانطور که گفته شد از بالابرهای نفربر برای جابه جایی نفر استفاده می شود که این بالابر می تواند در ابعاد گوناگون ساخته شود.

بالابر ساختمانی

از بالابرهای ساختمانی برای استفاده در ساختمان های چه به صورت ساختمان های آماده شده چه به صورت استفاده در ساختمان های نیم ساخت. بالابر ساختمانی دارای ابعاد مختلف است و همچنین می تواند دارای موتورهای گوناگونی با قدرت های مختلفی باشد، برای همین قیمت این نوع بالابرها هم بر اساس ابعاد، نوع و قدرت موتور و نوع کارکرد دستگاه متفاوت خواهد بود.

فروش، نصب و تعمیرات انواع بالابر 

با قیمت های رقابتی

همین حالا برای مشاوره و سفارش تماس بگیرید

بالابر خانگی (2)
کابین آسانسور (24)
آسانسور خانگی (2)

بالابر پله

این مدل در ساختمان ها و خانه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این بالابر هم می تواند قابلیت جابه جایی بار را داشته باشم هم جابه جایی نفرات را، برای مثال این مدل می تواند به صورتی باشد که مانند صندلی نفر بر روی آن نشسته و به راحتی از طبقه ای به طبقه دیگر حرکت کند. این مدل بالابرها اصولا برای بیماران و سالمندان استفاده می شود و بسیار می تواند کمک کننده به این افراد برای جابه جایی در طبقات مختلف یک ساختمان یا منزل باشد.

مطالعه کنید  مزایا و معایب آسانسورهای هیدرولیک

بالابر خانگی

میشه گفت یکی از پر استفاده ترین نوع بالابرها، بالابرهای خانگی می باشد، این مدل بیشتر به صورت هیدرولیکی ساخته می شود و از نظر امنیتی باید دارای امکانات قابل قبولی باشد. بالابرهای خانگی در ابعاد مختلف ساخته می شود، با توجه به ابعاد و میزان قدرت تحمل دستگاه نوع موتور ان نیز بر اساس نیاز ساخته می شود. بالابرهای خانگی یکی از اصلی ترین و پر فروش ترین نوع بالابرها در شرکت پارس بالابر می باشد. جهت مشاوره، سفارش و نصب این بالابر شما می توانید با شماره درج شده این شرکت در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در مورد شرایط خرید و از مشاوره حضوری و بازدید رایگان از محل بهره مند گردید.

بالابر برقی

بالابرهای برقی همان بالابر وینچی یا کششی می باشد که به جای استفاده از نیروی هیدرولیک از نیروی برق استفاده می کند. این مدل به نسبت مدل هیدرولیکی دارای قیمت ارزان تری می باشد. از نیروی کششی در این مدل استفاده می شود. به این مدل بالابرها، بالابر وینچی نیز گفته می شود. معمولا هم به صورت کفی و بدونکابین ساخته مش یود و برای حمل و جا به جایی بار مناسب می باشد و جهت جا به جایی نفر دارای امنیتی مانند بالابرهای هیدرولیکی نمی باشد.

بالابر دستی

بالابرهای دستی یا لیفتراک دستی یکی دیگر از انواع بالابرها می باشد که قابلیت حمل بار و پالت در ارتفاع را دارد. جک هیدرولیک این مدل بالابرها باید توسط نیروی انسانی کار کند ، این مدل می تواند بار را در ارتفاع های مختلف بارگیری و تخلیه کند کند.

بالابر فروشگاهی

برای استفاده در فروشگاه ها از این نوع بالابرها استفاده می شود، بالابرهای فروشگاهی هم به صورت کششی و هم به صورت هیدرولیکی ساخته واستفاده می شوند. برای انتقال بار بین طبقات یک فروشگاه و زیرزمین و انبار آن در طبقات دیگر از این نوع بالابرها استفاده می شود، بالابرهای فروشگاهی در ابعاد مختلف و با موتورهای مختلفی بنا به سفارش مشتریان طراحی و ساخته می شوند.

مطالعه کنید  آسانسور هیدرولیکی

بالابر مغازه

بالابرهای مغازه ای نیز هماند بالابرهای فروشگاهی در ابعاد مختلف و بنا به سفارش مشتری هم می تواند به صورت هیدرولیکی و هم به صورت وینچی (کششی) ساخته شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. بالابرهای مغازه ای معمولا به صورت کفی ساخته می شوند تا بتوان نسبت به بارگیری و تخلیه بار به راحتی اقدام کرد. ابعاد این نوع بالابرها به صورت استاندارد 90*90 هستند که می تواند بنا به درخواست مشتریان افزایش یابد.

فروش بالابر در تهران

شرکت پارس بالابر یکی از شرکت های فعال و پیشرو در زمینه ساخت، فروش، نصب و راه اندازی انواع بالابرها در ایران می باشد که بیش از 12 سال سابقه خدمت دارد. این مجموعه با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب توانسه است طی این سال ها پروژه های مختلفی را در سراسر تهران اجرا کند و رضایت بالایی را از مشتریان خود بدست آورد.

قیمت بالابر

قیمت بالابر با توجه به نوع مکانیزم، ابعاد، نوع موتور، کیفیت قطعات مورد استفاده و … می تواند متفاوت باشد، مثلا سفارش بالابرهای هیدرولیکی هزینه بیشتری دارد چرا که هزینه ساخت بالابرهای هیدرولیکی بخاطر نوع قطعات و موتور آن بیشتر از دیگر بالابرها می باشد. جهت اطلاع از قیمت های بالابرهای پارس بالابر می توانید با شماره های درج شده ما در سایت تماس گرفته و ضمن مشاوره با همکاران ما و ارائه توضیحات در مورد نوع و ابعاد بالابرها مورد نظر خود از قیمت ها و تعرفه های ما با خبر گردید.

سوالات متداول در رابطه با بالابر

Load More

برخی از نمونه پروژه های نصب بالابر شرکت بالابر پارس

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.
سوال دارید؟ با ما در ارتباط باشید.