بررسی قیمت روز انواع بالابر

بررسی-قیمت-انواع-بالابر

 

بالابر ها انواع مختلفی دارند، انتخاب بالابر براساس نوع استفاده آن تعیین می گردد. و بر اساس عملکردی که انجام می دهند قیمت متفاوتی دارند، هدف ما بررسی قیمت انواع بالابر ها با توجه به عملکردشان می باشد. 

 

در این متن به بررسی انواع بالابر و کاربرد و قیمت انواع بالابر  پرداخته  می شود و در ادامه آن به توضیح و معرفی انواع بالابر ها خواهیم پرداخت. نکته مهم متن، مقایسه عوامل موثر به قیمت انواع بالابرهای هیدرولیکی، بالابرهای خانگی و موتور گیربکسی می باشد. ضمن اینکه تمامی قسمت ها همراه با عکس توضیح داده شده است.

 

عوامل موثر بر قیمت بالابر

برای این که بدانیم کدام بالابر مناسب ما است، بهتر است با عوامل موثری که قیمت خرید بالابر را مشخص می کنند، آشنا شویم.

  • نوع و اندازه بالابر

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آسانسور، نوع و اندازه آسانسور است. به عنوان مثال، یک آسانسور مسکونی کوچک معمولا از یک آسانسور تجاری بزرگتر که برای پذیرش حجم ترافیک بالاتر طراحی شده است، ارزان تر خواهد بود.

  • ویژگی ها

قیمت آسانسور همچنین می تواند بسته به ویژگی ها و فناوری های موجود در طراحی متفاوت باشد؛ مانند روشنایی تخصصی یا سیستم های معرفی کد طبقات.

  • کیفیت قطعات و اجزای بالابر

کیفیت قطعات و اجزای مورد استفاده در ساخت آسانسور نیز می تواند بر لیست قیمت بالابر تاثیر بگذارد. قطعات با کیفیت بالا معمولا گران ‌تر هستند، اما می ‌توانند دوام و عملکرد بهتری را ارائه دهند. این ویژگی در نهایت در هزینه ‌های نگهداری و تعمیر در طول زمان صرفه‌ جویی را به همراه خواهد داشت.

  • میزان سفارشی سازی بالابر

در نهایت، سطح سفارشی سازی مورد نیاز برای یک سیستم آسانسور می تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. آسانسورهای سفارشی ممکن است دارای روکش ‌ها، رنگ ‌ها و دیگر عناصر طراحی منحصر به‌ فرد باشند که معمولا در مدل‌ های از پیش ساخته ‌شده موجود نیستند. این سفارشی سازی ها می توانند هزینه های قابل توجهی را به کل پروژه نصب آسانسور اضافه کنند.

  • پیچیدگی نصب

 فاکتور آخر مؤثر بر قیمت انواع بالابر نصب کردن آن است. از آنجا که نصب غیر اصولی بالابر می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد، لذا نصب اصولی آن از طریق افراد حرفه ای توصیه می گردد که ممکن است کمی هزینه بر باشد.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

 

بررسی لیست قیمت بالابر

نام بالابر ویژگی ها قیمت
بالابر خانگی تمام پوشیده و کامپوزیت

نصب آسان

تماس بگیرید.
بالابر هیدرولیک

پر قدرت

نصب آسان

تماس بگیرید.
بالابر گیربکسی بدون صدا

نصب آسان

تماس بگیرید.
بالابر فروشگاهی قیمت اقتصادی

بدون نیاز به نصاب

تماس بگیرید.
بالابر رستورانی سرعت بالا

نصب آسان

تماس بگیرید.
هوم لیفت هیدرولیک ایمنی کامل

بدون نیاز به نصاب

تماس بگیرید.

 

 

آشنایی با انواع بالابر ها

بالابرها جهت انتقال بار، نفر و انجام امور خدماتی در ارتفاع یا در خطوط تولید جهت انتقال بار یا هم سطح سازی استفاده می شود. نیروی تامین بالابر می تواند به صورت برقی یا دیزلی باشد. انواع بالابر به چند نوع تقسیم می شوند که شامل: بالابر خودرو بر ، بالابر هیدرولیکی، کششی، موتور گیربکسی، بالابر خانگی ،بالابر مغازه ای و آسانسورهای پنوماتیکی است. نوع بالابر انتخابی در قیمت انواع بالابر تاثیر گذار است.

 

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی همانطور که از نام آن پیداست، سیستم کار آن بر مبنای هیدرولیک می باشد. عامل بالابرندگی از طریق هیدرولیک تامین می شود و در بالابر هیدرولیکی،  نوعی مخزن روغن وجود دارد که به صورت چرخه ی روغن عمل می کند. به این صورت که زمانی که انرژی برق وصل می شود موجب پمپاژ شدن روغن می شود و روغن در مخزن پیستون موجب کار کردن بالابر می شود. در ادامه به پارامترهای موثر بر قیمت  می پردازیم.

میزان جا به جایی و ارتفاع کاربری از عوامل مهم در قیمت باربر هیدرولیکی فروشگاهی می باشد. این ارتفاع و میزان جا به جایی کاملا به محیط و ارتفاع سقف فروشگاه یا مغازه بستگی دارد. هرقدر بالابر هیدرولیکی فروشگاهی ارتفاع بیشتری طی کند، قیمت تمام شده بیشتر خواهد بود.

جهت اطلاع از آخرین قسمت ها با همکاران ما در بخش فروش پارس ایمن بالابر تماس حاصل بفرمایید.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن ، تعداد طبقات فروشگاه و تعداد توقف بالابر خواهد بود. تعداد توقف، تنها متاثر از نقطه ایست و آغاز حرکت نمی باشد به طور مثال در بالابر فروشگاهی که دو طبقه باشد سه مرحله ایست خواهیم داشت. به تبع داشتن طبقات بیشتر روی قیمت بالاتر تاثیر می گذارد.

با توجه به کاربری فروشگاه و اینکه چه مواردی را می خواهند با بالابر جا به جا کنند و وزن موارد مربوطه چقدر باشد قدرت و ظرفیت بالابر فروشگاهی متفاوت است. به عنوان مثال کمترین ظرفیت بالابر فروشگاهی 300 کیلوگرم است ولی ظرفیت های 500 و  700 کیلوگرم هم در بازار موجود است که کاملا به کاربری فروشگاه وابسته است.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت نهایی بالابر می توان به ابعاد سکو بالابر اشاره کرد. طبیعتا به هر میزان سطح کفی بالابر هیدرولیکی فروشگاهی بیشتر باشد، وزن بیشتری را می تواند جا به جا کند و جهت راه اندازی به دو جک بالابر نیاز دارد. لازم به ذکر است ابعاد کفی سکو بالابر هیدرولیکی نسبت به درخواست مشتری قابل تغییر است.

جنس بالابر هیدرولیکی فروشگاهی هم اهمیت زیادی دارد از این لحاظ که جنس استیل ضمن اینکه قیمت بالاتری دارد، مورد مصرف آن هم در مکان های خاصی است. در مواردی هم از بالابر جهت حمل و جا به جایی مواد غذایی و خوراکی استفاده می شود، باید به جنس بالابر توجه خاصی شود. لازم به ذکر است که در چنین مواردی از بالابر استیل استفاده می کنند که از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه تر است.

آخرین عاملی که در تعیین قیمت بالابر فروشگاهی موثر است، نیروی برق است. بالابر ها برای کار کردن به نیروی برق احتیاج دارند که با توجه به ظرفیت بالابر به دو قسمت برق سه فاز و دو فاز تقسیم می شوند. در برخی موارد برق فروشگاه تک فاز است و بالابری با ظرفیت برق سه فاز نیاز میباشد که تغییر آن می تواند هزینه بر باشد.

 

بالابر خانگی

 

بالابر خانگی  معمولا برای ساختمان هایی استفاده می کنند که دارای مکان از پیش تعیین شده است. اجزای این بالابر متشکل از سه قسمت وزنه، سیم و قرقره میباشد. نحوه کار کردن و حرکت آن به این شکل است که زمانی که کابین آسانسور به سمت بالا حرکت می کند، وزنه به سمت پایین حرکت می کند.

از بالابر خانگی یا هوم لیفت می توان در آپارتمان ها و ویلا ها استفاده کرد، همچنین در ساختمان های 4 طبقه که نمی توان از آسانسور استفاده کرد، استفاده از بالابر توصیه می شود. در ادامه به عوامل موثر در قیمت تمام شده ی بالابر خانگی پرداخته می شود.

قیمت انواع بالابر به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. برای مثال ابعاد بالابر مسکونی 1.5 در 1.5 متر مربع است و اگرچه ابعاد بزرگتر آن هم در بازار وجود دارد، که نسبت به اندازه آن، قیمت آن هم متغیر است.

دیگر نکته در قیمت بالابر خانگی، وجود کابین است که اگر مشتری سفارش بالابر خانگی با کابین را داشته باشد، امکانات موجود در کابین هم برا افزایش قیمت موثر است.

فاکتور موثر بعدی بر بالابر خانگی نصب کردن آن است که در موارد خانگی، نصب بالابر از آسانسور مقرون به صرفه تر می باشد.

در نصب و اجرای آسانسور ها نیاز به ایجاد چاهک داریم که این مورد در نصب بالابر خانگی ضروری نیست و بدون اجرای سیستم چاهک، کاربرد آن آسان و قابل اعتماد است در نتیجه قیمت تمام شده بالابر خانگی ارزان تر می شود. آخرین مورد در سیستم بالابر خانگی سرویس دهی و نگه داری آسان آن است که در مجموع در کاهش هزینه  موثر است.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

بالابر موتور گیربکسی

بالابر موتور گیربکسی از انواع بالابر های صنعتی محسوب می شود. این بالابر ضریب امنیتی کمتری نسبت به بالابر هیدرولیکی دارد در نتیجه جهت حمل افراد مناسب نیست و بیشتر برای حمل لوازم و تجهیزات و محصولات صنعتی استفاده می شود. قیمت موتور گیربکسی با توجه به شرایط روز اقتصادی متغیر است و نمی توان قیمت ثابتی را اعلام نمود ولی عوامل موثر بر قیمت آن در ادامه ارائه خواهد شد.

فاکتور تاثیرگذار بر قیمت موتورگیربکسی ابعاد کفی آن است. کفی موتور گیربکس معمولا 1*1 می باشد. قابل ذکر است که این ابعاد نسبت به محل مورد استفاده و سفارش مشتری تغییر پذیر است.

کیفیت الکترو موتور تاثیر چشمگیری بر قیمت بالابر موتور گیربکسی دارد. انواع الکترو موتورهای اروپایی و چینی برای مونتاژ بالابر موتور گیربکسی مورد استفاده قرار می گیرد. بالا رفتن قدرت الکترو موتور در قیمت بالابر موثر است.

در بالابر موتور گیربکسی کیفیت گیربکس در تعیین قیمت تمام شده، فاکتور مهمی به حساب می آید. ریل و پایه از اجزای بالابر می باشد. کیفیت این ریل و پایه و ضخامت بیشتر آن موجب بالا رفتن قیمت انواع بالابر می شود.

 

بالابر کششی 

آسانسورهای کششی با استفاده از طناب های فولادی یا تسمه های متصل به کابین آسانسور و وزنه تعادل کار می کنند. طناب ها از روی یک چرخ یا نوار در بالای چاه آسانسور عبور می کنند که توسط یک موتور الکتریکی برای حرکت کابین به بالا یا پایین حرکت می کند. آسانسورهای کششی کارآمد و سریع هستند و سرعت آنها 6 تا 15 متر در دقیقه است. آنها معمولا در برج ها استفاده می شوند.

 

آسانسورهای پنوماتیکی

معرفی آسانسورهای پنوماتیکی

آسانسورهای پنوماتیکی بر اساس اصل فشار هوا کار می کنند. یک خلاء در بالای کابین ایجاد می شود که آن را تا طبقه مورد نظر می مکد. هنگامی که خلاء آزاد می شود، کابین به سمت زمین فرود می آید. آسانسورهای پنوماتیک معمولا در خانه ها یا ساختمان های کوچکتر نصب می شوند و حداکثر سرعت آنها 9 متر در دقیقه است.

علاوه بر این انواع اصلی، آسانسورهای تخصصی مانند بالابرهای فروشگاه، مغازه، رستوران و غیره نیز وجود دارند که کاربرد آن ها، تنها در حوزه حمل و نقل کالاها می باشد.

 

 

سوالات متداول در خصوص قیمت انواع بالابر

چگونه متوجه شویم که حدود قیمت یک آسانسور چقدر است؟ با در نظر گرفتن عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسانسور، می توانید به راحتی حدود قیمت یک آسانسور را بررسی کرده و سپس اقدامات لازم جهت خرید آن را انجام دهید.

چگونه بهترین بالابر را با قیمتی مناسب خریداری کنیم؟ برای خرید بهترین بالابر با قیمت مناسب، می توانید همین حالا از طریق مجموعه معتبر پارس ایمن بالابر، بهترین آسانسور را انتخاب کرده و خرید را انجام دهید.

 

جهت اطلاع از آخرین قسمت ها با همکاران ما در بخش فروش پارس ایمن بالابر تماس حاصل بفرمایید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
مطالعه کنید :  بهترین شرکت ساخت بالابر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.