چگونه آهنگ آسانسور را عوض کنیم؟

تغییر-اهنگ-آسانسور

موزیک یکی از مواردی است که همه افراد به آن علاقه دارند اما هر فردی طرفدار سبک خاصی از آن است. این روز ها با توجه به‌ تغییر و تحولاتی که در زمینه ساختمان سازی صورت گرفته، ساختمان های چند طبقه در سطح کشور افزایش یافته؛ بنابراین در همین ساختمان ها جهت راحتی تردد مسافران از آسانسور استفاده می شود و خرید بالابر و آسانسور گسترش یافته است. اما تغییر اهنگ آسانسور مسئله ای است که بیشتر مورد توجه صاحبان ساختمان ها قرار می گیرد.

نکته مهمی که در رابطه با تعویض آهنگ آسانسور وجود دارد این است که هر فردی به سبک خاصی علاقه دارد و در انتخاب آهنگ باید همه این علایق را در نظر گرفت‌. مثلا آهنگی که در آسانسور پخش می شود نباید ریتم تندی داشته باشد. بیشتر افراد ترجیح می دهند در آسانسور آهنگ بی کلام پخش کنند تا بیشتر بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند.

از آنجایی که چگونگی تغییر آهنگ در آسانسور به یکی از دغدغه های اصلی افراد تبدیل شده است، در این مقاله از شرکت آسانسور پارس ایمن بالابر قصد داریم تغییر موزیک آسانسور را بررسی کنیم.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

آموزش تعویض اهنگ اسانسور

قبل از اینکه با نحوه ی تنظیم اهنگ اسانسور آشنا شوید باید اطلاعاتی از بخش های مختلف آسانسور داشته باشید. آسانسور از اجزایی مانند: کابین، موتور، گاورنر، ریل، محور آسانسور، درها، بافر ها و یکسری قطعات ایمنی و واحد کنترل تشکیل شده است. همه این قطعات، قطعات مکانیکی هستند. تعمیرکاران و تکنسین کاران آسانسور زمانیکه در بخش های مختلف این سیستم مشکلی پیش می آید آن را از طریق واحد کنترل برطرف می کنند.

مطالعه کنید :  همه چیز درباره نحوه کار آسانسورها

گذشته از این موضوع باید بدانید که قسمت مربوط به تنظیم اهنگ اسانسور در بالای اتاقک آسانسور مغازه و خانگی و دیگر مدل ها قرار دارد. با توجه به اینکه انواع آسانسور های متنوع در ساختمان ها نصب شده است و هر کدام از این سیستم ها ویژگی های مختلفی دارند امکان دارد در برخی از آسانسور ها قابلیت تنظیم کردن اهنگ اسانسور وجود نداشته باشد؛ بنابراین ابتدا باید از قابلیت سیستم خود مطمئن شده سپس به سراغ تنظیمات آهنگ بروید.

برای اینکه بتوانید تنظیمات اهنگ اسانسور را انجام دهید باید کلید این سیستم منحصر به فرد را در دست داشته باشید. جهت تغییر آهنگ آسانسور باید دکمه چپ یا راست برد موزیک آسانسور را به مدت ۲ ثانیه نگه دارید تا اهنگ تعویض شود‌.

برد موزیک آسانسور قابلیت این را دارد که ۱۴۰۰ موزیک را در ۱۴ دسته مختلف تقسیم بندی کند؛ بنابراین نباید نگران تکراری شدن اهنگ های اسانسور باشید. هر کدام از این دسته های مختلف را به یکی از سبک های خاص موسیقی اختصاص دهید.

جهت چگونگی استفاده از آهنگ دلخواه در آسانسور بهتر است از تکنسین کاران حرفه ای آسانسور کمک بگیرید. چون این افراد تجربه و مهارت زیادی در خصوص تغییر آهنگ بالابر و آسانسور دارند؛ بنابراین در سریعترین زمان ممکن می توانند کارهای مربوط به تغییر آهنگ، کم یا زیاد کردن ولوم صدای موزیک و … را برای شما انجام می دهند.

 

آهنگی که در آسانسور پخش می شود باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی-آهنگی-که-در-آسانسور-پخش-می-شود

بسیاری از افرادی که در ساختمان های اداری، تجاری، فرهنگی و … تردد می کنند طرفداران شنیدن موزیک های پر انرژی و جدید هستند؛ بنابراین انتخاب بهترین موزیک ها و پخش آنها در کابین آسانسور از جمله کارهایی است که باعث آرامش خاطر افراد می شود.

مطالعه کنید :  معرفی سریع ترین آسانسورهای جهان

با این وجود افرادی هستند که چون در طول روز مشغله های کاری زیادی دارند، ترجیح می دهند هنگام استفاده از آسانسور هیچ صدایی پخش نشود. پس انتخاب موزیک جهت پخش در آسانسور کار راحتی نیست چون همه افراد و سلیقه آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

اما آهنگ داخل آسانسور باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • آهنگی که در آسانسور پخش می شود باید متناسب با کارایی ساختمان انتخاب شود. مثلا موزیک آسانسور ساختمان پزشکان باید متفاوت تر از موزیکی باشد که در داخل آسانسور ساختمان تفریحی پخش می شود.
  • هدف از تغییر و پخش آهنگ در کابین آسانسور آرامش خاطر مسافران و افرادی است که در بین طبقات تردد می کنند پس نباید هیچ گونه تبلیغی پخش شود.
  • از موسیقی های به روز استفاده کنید. آهنگ های کلاسیک طرفداران بیشتری دارند و از این طریق می توانید طبق نظر اکثریت افرادی عمل کنید که از آسانسور استفاده می کنند.
  • مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000
4.9/5 - (518 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.