نکات خرید آسانسور برای ساختمان در هنگام خرید

خرید-آسانسور-برای-ساختمان

خرید آسانسور به عنوان یکی از تجهیزات بسیار ضروری در ساختمان قطعا باید بر اساس استاندارد های روز صورت گیرد. امروزه حتی در ساختمان های دو طبقه و سه طبقه نیز می توان شاهد نصب آسانسور بود. آسانسور از جمله تجهیزات مرتبط با حمل و نقل عمودی در ساختمان ها است و دارای کارایی بسیار متفاوتی بر اساس تنوع می باشد. نبود آسانسور در یک آپارتمان به صورت مستقیم بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار بوده و از این طریق می توان به ارزش این آسان بر پی برد.

کارشناسان فنی شرکت آسانسور،  پارس ایمن بالابر ( مجری نصب و سرویس آسانسور استاندارد ) در این مقاله با بررسی نکات مهم در خرید آسانسور ایمن، شما کاربران محترم را به بهترین شکل ممکن راهنمایی خواهند نمود. هر آنچه در رابطه با خرید آسانسور نیاز است بدانید ما در این مقاله بیان می کنیم.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

 

مهم ترین نکات خرید آسانسور استاندارد

 خرید آسانسور استاندارد به طور حتم تنها با در اختیار داشتن اطلاعاتی دقیق و مفید امکان پذیر می گردد. برای خرید آسانسور ایمن و بدون نقص رعایت برخی از نکات فنی ضرورت خواهد داشت. اما پیش از اشاره به نکات فنی مرتبط با آسانسور، باید به این موضوع توجه کرد که نصب آسانسور به عنوان یکی از حیاتی ترین بخش ها، صرفا و مطلقا باید توسط اشخاص حرفه ای و مجرب صورت گیرد.

چرا که در غیر این صورت نمی توان شاهد نتایجی مطلوب بود. انتخاب مشاوری کاربلد به کارفرما کمک خواهد کرد تا مناسب ترین طرح برای انتخاب محل نصب آسانسور را طراحی نماید. آسان بر ها در فضا راه پله نصب می شوند و این امکان نیز وجود خواهد داشت که در فضا دیگری با توجه به وجود پتانسیل نسبت به نصب آسان بر اقدام کرد.

ایران به عنوان یکی از کشور های فعال در عرصه طراحی و نصب آسانسور شناخته می شود و به همین واسطه نیز می توان شاهد پیشرفت های چشم گیری نیز در این رابطه بود. از اجزا بسیار مهم آسانسور می توان به ریل، تابلو فرمان، موتور و کابین اشاره نمود. پیش از خرید آسانسور باید از کیفیت و سلامت قطعات اولیه اطمینان حاصل نمود. شرکت پارس ایمن بالابر در تهران با ارائه کلیه سرویس های نصب و تعمیر آسانسور، شرایطی بسیار ایده آل را برای کلیه مشتریان فراهم نموده است.

مطالعه کنید :  آسانسور موتور گیرلس

 

جهت مطلعه مقاله علت خرابی آسانسور ها و رفع خرابی آن اینجا را کلیک نمایید.

 

ویژگی آسانسور های استاندارد و ایمن

✔ ایمنی آسانسور از مهم ترین نکاتی است که باید همواره مدنظر داشت. در انتخاب و خرید آسانسور، پیش از توجه به مشخصات ظاهری، باید به طور حتم، مشخصات فنی آن را مورد توجه قرار داد.

✔ استفاده از آسانسور در بسیاری از پروژه های عمرانی و ساختمانی امروزه به یک ضرورت تبدیل گردیده است، که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. عدم استفاده از آسانسور هایی باکیفیت پایین و غیر استاندارد، به طور کلی می تواند تضمینی برای طول عمر مفید این بالابر ها به شمار آید.

✔ مهم ترین ویژگی برای انتخاب یک آسانسور ایمن، مراجعه به شرکت سازنده و عرضه کننده آن است. عدم در اختیار داشتن اطلاعات گسترده و کاربردی، موجب می شود تا بسیاری از خریداران بدون آگاهی اقدام به انتخاب آسانسور نمایند. اما این در حالی است که می توان بدون هیچ گونه محدودیتی از طریق دریافت مشاوره های رایگان نسبت به کسب اطلاعات کامل و کاربردی اقدام نمود.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

ویژگی های آسانسور ایمن از این قرار است :

 • داشتن قطعات آسانسور اولیه اورجینال و با کیفیت بالا
 •   خرید آسانسور از طریق شرکت سازنده معتبر
 •   اطمینان از گارانتی و خدمات پس از فروش
 •   اطمینان از سلامت قطعات
 •   انتخاب آسانسور بر اساس نوع کارایی و محیط
 •   نصب آسانسور توسط کارشناسان و متخصصین
 •   اطمینان از کارایی و عملکرد دقیق پاراشوک ( چتر نجات )
 •   اطمینان از کارایی صحیح سیستم تهویه

 

 

اهمیت نصب آسانسور در مراکز تجاری

نصب آسانسور در مراکز تجاری قطعا یکی از اولویت هایی است که می توان به آن اشاره نمود. اما باید توجه داشت که اجرا و نصب آسانسور در این مراکز صرفا با در نظر داشتن ظرافت و حساسیت های موجود، نتیجه بخش خواهد بود. اجرا آسانسور به صورت حرفه ای در این مراکز، احتمال هر گونه ریسک و خطر را کاهش خواهد داد و از این رو صرفا باید افراد باتجربه و ماهر در این حوزه را انتخاب نمود.

نصب بدون خطا آسانسور در مراکز و پاساژ های تجاری از مهم ترین ارکانی است که به واسطه آن می توان شاهد حضور بیش از پیش مشتریان نیز بود. تعدد طبقات در پاساژ های تجاری موجب شده تا دسترسی مشتریان به بوتیک ها با استفاده از آسانسور بدون هیچ گونه محدودیتی امکان پذیر گردد. انتخاب نوع آسانسور در مراکز تجاری نیز ارتباط مستقیمی با سلیقه و نظر صاحبان و مدیران پاساژ خواهد داشت. آسانسور های مناسب برای مکان های تجاری، بهترین گزینه در میان سایر نمونه های مشابه به شمار می روند.

مطالعه کنید :  آیا سقوط آسانسور امکان دارد

 

اهمیت نصب آسانسور در آپارتمان های مسکونی

نصب آسانسور در آپارتمان های مسکونی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آپارتمان های مسکونی در حال حاضر یکی از اصلی ترین کاندید های نصب آسانسور به شمار می روند. ساختمان های مسکونی تازه ساخت و هر یک از ساختمان های قدیمی نیازمند آسانسور برای جایجایی و عبور و مرور سریع تر ساکنین خواهند بود. آسانسور هم چنین نقش ویژه ای در ارزش گذاری ساختمان ها خواهد داشت. به طوری که می توان ساختمان هایی بدون آسانسور را بسیار ارزان تر از ساختمان های مجهز به آسانسور خریداری نمود.

اما باید به حساسیت های نصب آسانسور در ساختمان نیز توجه داشت. حساسیت هایی از جمله نصب آسانسور بر اساس نکات ضروری و فنی که در افزایش عمر مفید آن موثر خواهد بود. دلایل بسیاری می توانند در عملکرد نامناسب آسانسور موثر باشند که از جمله این دلایل باید به قطع برق، اختلال در سیستم فنی آسانسور و هم چنین استفاده نامناسب اشاره نمود. خرید آسانسور برای نصب در آپارتمان های مسکونی با در نظر گرفتن ظرفیت و هم چنین گنجایش این بالابر از یک سو و در نظر داشتن شرایط راه پله ها برای نصب از سویی دیگر صورت می گیرد.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

انواع آسانسور بر اساس کاربری

آسانسور ها بر اساس نوع ساختمان و کاربری و هم چنین با توجه به چاله مکانیکی به چند نوع مختلف تقسیم می گردند. انواع آسانسور عبارت اند از :

 •   آسانسور کششی
 •   آسانسور هیدرولیکی
 •   آسانسور مغناطیسی
 •   آسانسور پیچی

 

آسانسور های کششی

اختراع اوتیس موجب شد تا پس از گذشت سال های متمادی، امروزه بتوان شاهد پیشرفت های ملموسی در این صنعت بود. طراحی و ساخت انواع آسانسور ها با کیفیت و کارایی مختلف در سازه های شهری، یکی از عجایبی است که می توان شاهد آن بود.

مطالعه کنید :  عوامل تاثیرگذار در ایمنی آسانسورها

آسانسور های کششی به طور معمول زمان یک ماهه را برای نصب و راه اندازی نیاز خواهند داشت. برای نصب این آسانسور در ساختمان، به چاله نیاز است. آسانسور های کششی به قدرت بیشتری در مقایسه با سایر بالابر ها برای حرکت عمودی در ساختمان نیاز خواهند داشت.

 

آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی از انواع آسانسور های بسیار کاربردی است که برخلاف گذشته که پاسکال به عنوان قانون حمل و نقل آن ها محسوب می شد، امروزه با موتور های الکتریکی جابجایی لوازم و هم چنین اشخاص را انجام می دهند.

 

آسانسور های مغناطیسی

آسانسور های مغناطیسی برخلاف سایر انواع آسانسور ها تنها با آهنربای مغناطیسی کار می کنند. این آهنربا در برخورد با قطب مخالف آهنربا به کار برده شده در دیواره ها، جریانی را برای حرکت عمودی آسانسور ایجاد می نمایند.

 

قیمت خرید آسانسور استاندارد

قیمت خرید آسانسور استاندارد و ایمن، قطعا بالا نیست. امروزه تنوع در طراحی آسانسور و انواع بالابر موجب شده است تا قدرت خرید متقاضیان بسیار گسترده تر از گذشته باشد. اما هزینه های لازم به منظور سرویس و نگهداری از آسانسور، نقش مهم تری را در حوزه انتخاب مشتریان ایفا خواهند نمود.

هزینه سرویس و نگهداری یا تعمیر آسانسور توسط نیرو هایی حرفه ای و کاربلد با هر یک از نیرو های متوسط و مبتدی، تفاوت خواهد داشت. اما باید به این موضوع توجه نمود که نیرو های ماهر و حرفه ای، با تمامی ضروریات سرویس آسانسور به بهترین شکل ممکن آشنا بوده و کم ترین ریسک و خطری را برطرف خواهند نمود.

کارشناسانی که در بخش راهنمای خریدن آسانسور فعالیت می نمایند، قطعا می توانند بهترین مشاور برای انتخاب مناسب ترین نوع بالابر ها نیز باشند. آشنایی با نکات خرید آسانسور ریسک های احتمالی در انتخاب اشتباه را به خوبی حذف نموده و در نتیجه با این روش باید شاهد نتایجی تضمین شده بود.

مشاوره پارس ایمن بالابر تلفن:02142230000

مرکز نصب و سرویس آسانسور پارس ایمن بالابر

مرکز پارس ایمن ابالابر با بیش از 12 سال تجربه امروزه مجری نصب و سرویس آسانسور به صورت کاملا حرفه ای در کشور است. مرکز پارس ایمن بالابر با بیش از 1800 پروژه اجرایی در ایران و کسب بیش از 95 درصد رضایت مشتریان توانسته تا سهم ویژه ای را در این صنعت از آن خود نماید.

5/5 - (7 امتیاز)

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.